1. Podle nařízení vlády je obec Prosetín povinna informovat občany o následujících opatřeních v souvislosti s výskytem koronaviru SARS-CoV-2 

 1. Pro území ČR je z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru SARS CoV-2 vyhlášen nouzový stav 

 1. Všem osobám se zakazuje pobyt a pohyb mimo bydliště bez ochranných prostředků dýchacích cest a to včetně dětí. 

 1. Jako ochrana jsou nejvhodnější roušky, které si můžete zdarma vyzvednou na OÚ Prosetín nebo na zastávkách ve Čtyřech Dvorech a v Brťoví. 

 1. Je zakázán volný pohyb osob na území České republiky s výjimkou cest do zaměstnání, do zdravotnických zařízení, za rodinou a dalších nezbytných cest. 

 1. Občané se nesmějí shromažďovat a to jak v denních, tak i ve večerních hodinách. 

 1. Dále by se občané měli zdržovat pouze v místě trvalého pobytu. V případě, že jsou na jiném místě, například na chalupě, měli by se důsledně vyhnout kontaktu s místními obyvateli. 

 1. Po návratu ze zahraničí je nařízena povinná 14-ti denní karanténa. 

 1. Dodržováním těchto pravidel můžeme všichni společně výrazně urychlit omezení a následné zrušení současných opatření. 

 1. Vyzíváme proto všechny občany, aby se chovali zodpovědně vůči sobě a vůči ostatním. 

 1. Pozitivní zprávou je, že roušek je prozatím dostatek. Budeme je vyrábět a distribuovat dále. Kdo by se chtěl zapojit do výroby, kontaktujte starostu obce. Látky, tkaničky nebo hotové roušky můžete také rovnou umístit na odběrná místa. 

 1. Na závěr bychom všem občanům chtěli popřát pevné zdraví a pevné nervy. Věříme, že vše negativní společně překonáme a co nejdříve se vrátíme do běžného života.