1. Drůbežárna Prace bude v úterý 23.5.2023 ve 13:30 hodin na návsi v Prosetíně prodávat: mladé kuřice a kohouty, roční slepice, housata, brojlerová kuřata, krůty, káčata a husokačeny, krmivo pro drůbež a králíky, vitamínové doplňky a dále pak vykupovat králičí kožky-cena 15Kč/ks.
  2. Oblastní charita Žďár nad Sázavou slaví třicáté narozeniny. V programu oslav v pátek 26. května jsou v areálu Zámku Žďár nad Sázavou od 15 hodin koncerty, na kterých vystoupí dechová hudba Zelenohorští muzikanti, bluesová pohoda Lucky B, funk folková formace  Heblo z Ostravy, pražský disko-Balkán band Circus Brothers a zpěvák Michal Hrůza s kapelou. V doprovodném programu jsou připraveny taneční a cirkusový workshop, tvořivé dílny, aktivity pro děti, ukázky techniky a činnosti městské policie, dopravní policie a hasičů. Více informací naleznete na webu www.zdar.charita.cz.
  3. Informujeme občany, že od středy 17.května byl kontejner na popel vyměněn za kontejner na bioodpad. Prosíme již do tohoto kontejneru nevhazujte popel. Děkujeme!